Yeni Telefonlarda Şarj Sorunu

şarj sorunu

Herkesin akıllı telefon kullanım biçimi değişik olabilir. Kimisi şarjı yoğun kullanımın sonucunda 3 – 4 saatte bitirebilir. Kimilerinin de derdi tam bir günü görmektir. Söz hususu batarya ömrü ile alakalı Washington Post doğrulusunda paylaşılan rapora göre, yeni telefonlar pil ömrü ile kullanıcılarını bir hayli üzdüğü gözler önüne serildi. Yeni telefonlarda pil ömrü giderek azalıyor mu? Gelin, yayınlanan rapora yakından bakalım.

Yeni telefonlar pil ömrü ile can sıkıyor!
Büyük bir süratle ilerleyen akıllı telefon yetenekleri bilhassa son teknolojileri barından telefonların bataryasını bir hayli zorluyor. Dolayısıyla tek bir şarj ile bir günü tamamlamamız gerektiğince zor bulunduğunu da belirmekte yarar var.

şarj sorunu
şarj sorunu

Çoğu akıllı telefon kullanıcısının yakındığı bu ortak husus üstünde bir grup incelemelerde tespit edilen Washington Post, yayınlamış bulunduğu rapor ile beraber son vakitlerde karşımıza çıkan akıllı telefonların pil ömrü ile kullanıcılarını tatmin etmediğini gözler önüne serdi.Yayınlanan raporda Samsung‘un amiral gemisi Galaxy Note 9‘dan tutun iPhone‘un yeni amiral gemilerine kadar çoğu markanın önceki kuşak amiral gemilerine kıyasla pil ömründe gözle görülür bir düşüşün yaşandığını gözlemlemekteyiz.

Yapılan detaylı batarya ömrü testinde Washington Post gazeteci Geoffrey A, iOS ve Android ekosistemindeki tanınmış akılı telefonlarının batarya ömrünün bir önceki kuşak modelleriyle kıyaslandığında şaşırtıcı bir düşüşe tanık bulunduğunu bilhassa belirtiyor.

şarj sorunu
şarj sorunu

Geoffrey A, Google Pixel 3, iPhone XS ve Samsung Galaxy Note 9 gibi detaylı cihazlar üstünde testler yaptı. Test esnasında gazeteci, Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinin geride bıraktığımız aylarda tanıtılan Pixel 3 ve 3 XL modellerine kıyasla daha iyi bir pil performansı sergilediğinin neticesine ulaştı.

Benzer şekilde iPhone XS ve iPhone X modellerine karşı karşıya getiren Washington Post gazetecisi, geride bıraktığımız seneki iPhone X modelinin bataryasının normal kullanımda 9 saat 30 dakika gittiğini gözlemledi. Ancak geride bıraktığımız ay tanıtılan iPhone XS modelin ise aynı şartlarda kullanıldığı vakit bataryanın 9 saat 9 dakika süresince dayanabildiğine tanık olmaktayız.

Ancak aynı durumun iPhone XR ve Galaxy Note 9 modelleri amacıyla geçerli olmadığını da yukarıdaki tablodan kolaylıkla görmekteyiz. Aynı şekilde oluşturulan testlerde iPhone XR modeli, yeni iPhone XS ve XS Max modellerini geride bırakarak, 12 saat 25 dakika ile öncülük koltuğunda oturmaya hak kazandı.iPhone XR modelli ise Samsung’un Ağustos ayında satışa sunmuş bulunduğu Galaxy Note 9 modeli takip ediyor. Samsung’un amiral gemisi ise batarya testinde 12 saat süresince dayanarak listenin ikinci esnasında yer almayı başardı.

şarj sorunu
şarj sorunu

Peki siz, telefonunuzun pil ömründen memnun musunuz? Düşüncelerinizi kullandığınız telefon modeli ile beraber alttaki yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

1 Comment

  1. Teknoloji gelişiyor, harika cihazlar üretiliyor fakat şarj konusunda gelişme göremiyoruz. Uzaya çıkacak aygıtlar maximum 1 gün sürmüyor. Bu durum ne zaman çözülür o zaman teknolojiye daha hızlı adapte olabiliriz diye düşünüyorum. Tabi telefonları ve bataryaları bilinçli olarak yavaşlatma prosedürü olduğu sürece bu azap devam edecektir ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: