Üst Model İphone Almanın 5 Sebebi

iphone xs

Bu haberimizde iPhone 4, 4S, 5, 5S, 6 ve 6S modellerini kullananların telefonlarını yenilemeleri amacıyla 5 sebebi sıraladık.

iphone xs
iphone xs

Eğer iPhone 6S ya da daha eski bir iPhone modeline sahipseniz, akıllı telefonunuzu yeni modeller ile değiştirmenin vakityi geldi gibi görünüyor. Zamanlamanın doğru olmasının en mühim sebebi ise iPhone XS, XS Max ve XR gibi yeni modellerin kısa vakit evvelce tanıtılmış olması. Bu haberimizde iPhone 4, 4S, 5, 5S, 6 ve 6S modellerini kullananların telefonlarını yenilemeleri amacıyla 5 sebebi sıraladık.

iphone xs
iphone xs

Pil ömrü

Eski iPhone modellerinin en büyük sorunu kuşkusuz pil ömrü. Apple doğrulusunda ücretli bir şekilde yasenean batarya değişimleri bu meseleye belli ölçülerde çözüm olsa da, eski iPhone’lar yeni modellerin sunmuş olduğu batarya ömrünün yanına bile yaklaşamıyorlar. iPhone XS modeli 20 saatin üstünde bir konuşma vakitı sunarken, iPhone XS Max ve XR modelleri ise 25 saate varan konuşma vakitleri sunuyor.

iphone xs
iphone xs

Kamera

Gelelim bugünkü akıllı telefonlarının en mühim değişkenlerinden biri olan kameraya. Mobil fotoğrafçılığın altın çağını hayat sürdüğümüz bugünlerde akıllı telefonların kameraları gerektiğince ehemmiyet taşıyor. Eski modellerle kıyaslandığında iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin kameraları arasında bir uçurum bulunuyor. Sadece kamera kalitesindeki fark sebebiyle bile yeni bir iPhone modeline geçiş yapılabilir.

Performans

iPhone modelleri hem yazılımları hem de işlemcileri yardımıyla her daim rakiplerine oranla başarılı bir performans sunuyor. Ancak eski iPhone modellerinin işlemcilerinin bugünkü çözümlerine oranla çok eski kalması sebebiyle performans manasında sıkıntılar çıkıyor. Kısacası seneler evvelce karşımıza çıkan A9 işlemcisi, satışa çıktığı sene en başarılı işlemcilerden biri olabilir ama A12 Bionic işlemcisi ile kıyaslandığında gerektiğince yavaş ve eski kalıyor.

iphone xs
iphone xs

Tasarım

Akıllı telefonların tasarımlarının her geride bıraktığımız gün değiştiğini görüyoruz. Bu değişim trendi iPhone modellerinde de seneler içersinde karşımıza çıktı. iPhone X modeli ile klasikleşen tasarımını geride bırakan Apple, yeni iPhone modellerinde çerçevesiz çentikli ekran tasarımına geçiş yaptı. Bugünkü akıllı telefon tasarımlarına sahip olmak isteyen eski iPhone kullanıcıları amacıyla iPhone X, XS, XS Max ve XR modelleri mantıklı tercihler olacaklardır.

Ekstra özellikler

Son iki senedir karşımıza çıkan iPhone modelleri eski modellere kıyasla pek çok yeni özellik sunuyor. Bu özelliklerin başında ise Face ID, daha çok depolama kısmı ve kablosuz şarj gibi özellikler geliyor. Bu özellikler yalnızca iPhone modellerinde değil bugünkü akıllı telefonların çoğunda karşımıza çıkan özellikler.

Eğer eski bir iPhone kullanıcısıysanız ve bugünkü akıllı telefon özelliklerini kullanmak istiyorsanız telefonunuzu güncellemek amacıyla doğru vakit gibi görünüyor. Tabii ki bu beş sebebin yalnızca iPhone X, XS, XS Max ve XR modellerinde değil yeni Android akıllı telefonlarda da karşımıza çıktıklarını da ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: