Notepad++ v7.5.9 Ne İşe Yarar?

Notepad ++ Nedir

Notepad++, notepad yazılımına alternatif olan, çok gelişmiş bir metin editörüdür. Onlarca programlama dilini tanır ve renklendirme desteği verir.

Özellikleri:

  • Dil tanıma ve renklendirme
  • WYSIWYG editörü
  • Kullanıcı tanımlamalı dil renklendirme
  • Otomatik tag tamamlama
  • Çoklu döküman açma ve görüntüleme
  • Arama&Değiştirme desteği
  • Sürükle&Bırak desteği

Desteklediği Diller:  C, C ++, Java, C #, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII sanatı (Nfo), doxygen, ini dosyası, batch dosyası, JavaScript, ASP, VB / VBS, SQL, Objective-C, RC kaynak dosyası, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Şema, Özellikler, Diff, Smalltalk, Postscript, VHDL, Ada, Caml, AutoIt, KiXtart, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup CMake

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere benimde kullandığım bir program önerecegim. Bu program sayesinde indirdiginiz scriptler veya temaları ücretsiz ve daha kolay bir şekilde kendinize göre düzenleyebileceksiniz.

Notepad++ , adından da anlaşılacağı gibi düzenleme konusunda gelişmiş özelliklere sahip bir program. Bu program sayesinde web sayfalarını oluşturmakta büyük oranda kolaylaşmaktadır. Mesela not defteri ile açtığınız bir HTML sayfasının içindeki tagleri normal bir yazıdan ayrılamazken, notepad++ aracımızda farklı bir renk alarak diğer kod ve metinlerden ayrılması daha bir kolay hal alıyor, ayrıca açık bırakılan, kapatılması unutulmuş tagleri de daha kolay bulmanızı sağlıyor. Yazdığınız kodları Ctrl+Space tuşu ile uygun şekilde kendisi tamamlayabiliyor. Sayfanızın satırlarını numaralandırarak sayfanızın kaç satırdan oluştuğunu görebiliyorsunuz. Programın en çok sevdiğim özelliklerinden biri ise programda FTP bağlantısının bulunması. Bu sayede notepad++ ile .php, css gibi sayfaları düzenleyip sunucunuza atacaksanız filezilla gibi ek bir ftp programı ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Yani Notepad ++ bir web site düzenleme ve oluşturma aracıdır .

İndirme Linkleri Burada

32 BİT İÇİN

Notepad ++ Yükleyici 32 bit x86

64 BİT İÇİN

Notepad ++ Yükleyici 64 bit x64

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: