Dünya Devi Facebook’tan TikTok Özentiliği Lasso

facebook lasso

Facebook’tan TikTok Özentiliği Lasso

Son dönemlerin en popüler ve en gereksiz uygulaması TikTok Türkiye’de inanılmaz bir şekilde 10 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.TikTok‘un bu başasırı Facebook’un gözünde kaçmış değil.Facebook Snapchat’ten özellikleri alıp instagram ve whatsapp’a aktarması gibi şimdi sıra TikTok uygulamasında.

facebook tiktok
facebook tiktok

TikTok ve Musically uygulamaları 1 milyon dolarlık bir anlaşmayla birleşti.Uygulamanın adı ise TikTok oldu.Bu birleşme sayesinde uygulama 60 milyon aktif kullancıya sahip oldu.Uygulamanın sahibi olan şirket ByteDance ise Uber’i geride bırakarak en başarılı startup olmuş durumda.

facebook lasso
facebook lasso

Facebook‘da sosyal medyada popüler olan ve sevilen özellikleri belirleyip geliştirme konusunda oldukça başarılı.Snapcaht’in tüm özelliklerini bir bir kopyaladıktan sonra uygulamanın adeta ‘sonunun gelmesini’ sağladığını ve hatta bu sayede Instagram’ın kazandığı ivmeyi düşünecek olursak, Facebook oldukça planlı ilerleyerek gençleri kendi bünyesinde tutabilmek için elinden geleni yapıyor diyebiliriz.

facebook lasso
facebook tiktok

Şimdi de gelecek yeni uygulama Lasso ile şirketin aynı yöntemi TikTok üzerinde de gerçekleştirmesi bekleniyor. Öncelikle benzer bir uygulama ile piyasaya dahil olacak olan şirket, ardından yeni geliştirmelerle bu alanda lider olmayı deneyecek. Facebook platformunun artık gençler için pek de cazip ve tercih edilen bir yer olmadığını göz önünde bulundurursak, böyle bir atağın şirket için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook’tan gelen bu hamle karşısında pazar karışacak mı hep birlikte göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: