Dahi Asistan-Yerli Akıllı Asistan

yerli siri

Dahi Asistan-Yerli Akıllı Asistan

Yerli akıllı asistan uygulaması Dahi Asistan’ı Yapaytech şirketi kullanıma sundu. Kullanıcıların konuşmalarını anlamlandırarak onların isteklerini yerine getiren bir kişisel sanal asistan olarak hizmet veren Dahi Asistan, Google Asistan ve Siri  gibi asistanlara rakip olmayı hedefliyor

Dahi Asistan Apk GIF - Find & Share on GIPHY

Bilgiye hızlıca ulaşmak ya da istenilen işlemi yerine getirmek için tasarlanan bir akıllı bir asistan olan Dahi Asistan, hava durumu,döviz kurları,maç sonuçları ve bunun gibi  yüzlerce konuda kullanıcıların sorularına yanıt verebiliyor.

İstanbul merkezli yerli yapay zeka teknolojileri şirketi Yapaytech, Google Asistan ve Apple Siri’ye rakip olacak yerli üretim sesli yapay zeka uygulaması Dahi Asistan’ı kullanıma sundu. Hem Android hem de iOS için yayınlanan uygulama, pek çok ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele sahip.

Bot marketlerle yeni bir ekosistem oluşturacak

Kendi içinde farklı botların bulunduğu bir bot markete de sahip olan Dahi Asistan, markette e-ticaret botları,oyun botları, çeviri botları, kredi hesaplama botları gibi bir çok farklı bota sahip. Marketteki botlardan birini seçerek sadece o botla yazışabilir veya sonrasında seçtiğiniz bottan çıkarak tekrar dahi asistana geri dönebilirsiniz.

iOS ve Android Marketlerde Yerini Aldı

Şimdiden onlarca markayı tek bir noktada konumlandıran Dahi Asistan, diğer markaların da bot marketine gelmelerini hedefliyor. Kısacası diğer markaları da platformuna ekleyerek bir ekosistem oluşturmayı hedefleyen Dahi Asistan, hem iOS hem de Android marketlerde yerini aldı.

Dahi Asistan – Türkçe Sanal Mobil Asistan

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yapaytech.dahiassistant

Dahi Asistan App Store

https://itunes.apple.com/tr/app/dahi-asistan/id1331963603

 

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: